su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası nedir sorusuna bir tanım yapmamız gerekirse;sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır diyebiliriz.
Belirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, daha önceden sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. Bir özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri genel ve özel şartlardır.

Özellikle incelenmeli ve kişiye en uygun poliçenin seçilmesi gereklidir. Genel şartlar bölümü tüm sigorta şirketleri içinde fazla farklılık göstermemesine rağmen özel şartlar bölümünde sunulan sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı;

Özel Sağlık Sigortaları, sigortalılarına diledikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğü tanır. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına göre sigortalının geçirdiği herhangi bir hastalık ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkan ayakta tedavi veya yatarak tedavilerine ait masrafları karşılamayı taahhüt eder. Üstelik bunu özel şartlarda belirtti ise yurtiçi ve yurtdışı dünyanın neresinde olursa olsun karşılar. Özel sağlık sigortaları yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları;

Mehmet Hacıbebekoğlu’ndan teklif alabileceğiniz sağlık sigortaları, özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası olarak ayrılır. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lıların da özel hastanelerden uygun primlerle yararlanmasını sağlaması ile dikkat çekerken, özel sağlık sigortası geniş teminatları ile avantajlı yerini koruyor. İhtiyaçlarınız ve bütçenize göre değerlendirebilmek için teklif alarak fiyat ve teminat karşılaştırması yapmanız faydanıza olur.

 

Sağlık Sigortası Teminat Farkları ve Teminatları Karşılaştırmanın Önemi;

Farklı sigorta şirketlerinin, farklı ihtiyaçlara göre, farklı teminatlarla hazırlanmış özel sağlık sigortası ürünleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınıp, kullanılabilirken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır. Teminatların katılım oranları da şirketlere göre farklılık içerebilmektedir.

Bununla birlikte genel şartlar bütün poliçelerde aynı olsa dahi, özel şartlar bir sigorta şirketinin farklı ürünlerinde dahi değişiklik gösterir. Sağlık sigortalarında gerçekten ihtiyaca yönelik bir plan belirlemenin temel koşulu, teminatları doğru belirlemekten geçer.

Farklı sigorta şirketlerinin farklı ürünleri arasından hem ihtiyaçlara, hem de bütçeye en uygun sağlık sigortasını bulmak için online sağlık sigortası sorgulaması yaparak, çıkan teklifleri karşılaştırmak gerekir.

Kendiniz ve sevdikleriniz için kaliteli bir sağlık hizmeti almak, bu ihtiyaçlarınızı maddi olarak zorlanmadan karşılamak için sağlık sigortanızı en kısa zamanda yaptırmalı, süresi dolan poliçelerinizi yenilemelisiniz. En uygun sağlık sigortası poliçesine ulaşmak için
0541 624 3260
 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak  Mehmet Hacıbebekoğlu’nun sağlık sigortaları uzmanlarından yardım alın.

Categories:

Comments are closed

Konuşmaya Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba Fiyat ve Bilgi Almak İstiyorum